Przelewy

Przelewy walutowe – Jak radzić sobie z transferami walut? Czy są bezpieczne?

Przelewy walutowe to Polski idą raczej szybko albo nawet bardzo szybko, wszystko zależy od tego jaki jest to przelew. Na pytania ile idzie przelew walutowy i ile idzie przelew z zagranicy – odpowiedź jest od 24 godzin do 3 dni.

PRZELEW WALUTOWY A PRZELEW Z ZAGRANICY

Przelewy walutowe to przelewy pieniężne w obcej walucie, nasze krajowe banki proponują kilka rodzai tego rodzaju przelewów. SEPA i SWIFT to niektóre z nich, z tym, że SEPA dotyczy tylko przelewów w Euro a SWIFT dotyczy przelewów w każdej walucie. Przelewy zagraniczne to przelewy bezpłatne z krajów Unii Europejskiej, które zostają od razu przeliczone i wpływają na nasze konto w złotówkach. Przelewy zagraniczne idą niespełna 2 godziny natomiast przelewy walutowe do 3 dni roboczych.

KTO KORZYSTA Z TRANSFERÓW WALUTOWYCH?

Z transferów walutowych najczęściej korzystają osoby, które pracują za granicą. Chcą przelać rodzinie zarobione pieniądze i szukają najtańszych i jak najlepszych rozwiązań. Transfery walutowe możliwe są nie tylko z zagranicy do Polski ale także z Polski za granicę. W tym ostatnim przypadku najlepszą opcją jest wcześniejszy zakup danej waluty i bezpośrednie jej przelanie. W ten sposób unikamy wiele kosztów, w tym największych, związanych z wymianą waluty przez dany bank.

BEZPIECZEŃSTWO

Transfery walut dokonywane przez banki są jak najbardziej bezpieczne. Natomiast gdy robimy je on line przez internetowe kantory, należy sprawdzić ich wiarygodność.

5 zasad bezpieczeństwa korzystania z internetowych kantorów:

– należy zawsze korzystać z kantorów sprawdzonych takich, które mają dobre opinie i bardzo dużo klientów,
– podczas pierwszej wpłaty dobrze jest kwotę rozbić na kilka mniejszych wpływów i sprawdzać sukcesywnie czy pieniądze docierają do celu,
– należy wybierać kantory, które posiadają zabezpieczenia IT w postaci protokołu SSL z rozszerzoną walidacją EV,
– przed korzystaniem z usług danego kantoru online należy dokładnie przeczytać regulamin i sprawdzić czy nie ma w nim żadnych kruczków,
– strona dobrego i sprawdzonego kantoru, powinna być przejrzysta i zrobiona bardzo dobrze. Niedbała strona to sygnał, że może być coś nie tak z danym kantorem.

WYMIANA WALUT W INTERNECIE OPŁACA SIĘ

Wymiana walut poprzez internet jest opłacalna, jest to oszczędność czasu, pieniędzy i niesamowita wygoda. Oczywiście należy wziąć pod uwagę wszelkiego rodzaju zasady bezpieczeństwa i jak najbardziej być ostrożnym.
Kantory walutowe są opłacalne dlatego, że ponoszą one znacznie niższe wydatki związane ze swoim funkcjonowaniem.