Kryptowaluty

Kryptowaluty – Czym są kryptowaluty? Czy inwestycje w kryptowaluty są bezpieczne?

Chyba każda osoba słyszała o czymś takim jak wirtualny pieniądz. Wiele ludzi utożsamia to sobie od razu z bitcoinem, jednak to nie jest tylko on, a takich wirtualnych pieniędzy jest znacznie więcej.

Bitcoin

Jeśli chodzi o najbardziej popularną wirtualną walutę, to jest nią zdecydowanie bitcoin. Został on wprowadzony na rynek w 2009 roku przez Satoshi Nakamoto i nie do końca wiadomo czy była to może jedna osoba, czy też grupa. To co wiadomo na pewno, to usłyszał o nich cały świat i na pewno długo zapamięta tę nazwę. Bitcoin jest to waluta ponadnarodowa i nie jest zależna od żadnego kraju. Jako, że kurs bitoicna został wywindowany w górę i jeśli ktoś chciałby kupić 1B to musiałby naprawdę dużo zapłacić to został on podzielony na mniejsze jednostki:
100 000 000 satoshi = 1 bitcoin
1 mBTC = 0,001 BTC
1 μBTC = 0,000001 BTC.
Taki podział ma na celu lepszą sprzedaż tej wirtualnej waluty.

Czy warto w to inwestować

Wiele osób po szale jakie zrobiły kryptowaluty miało myśl żeby w nie zainwestować. Jednak z doniesień o tym rynku i obserwowaniu ich wartości można wysnuć wnioski, że jest on bardzo niestabilny i jeśli ktoś chciałby inwestować pieniądze, których nie może stracić to się nie opłaca. Jeśli jednak ktoś ma za dużo pieniędzy i może pozwolić sobie na stratę jakiejś części to śmiało może zacząć kupować bitcoiny lub też inne waluty wirtualne i czekać na to co się wydarzy. Z doniesień można też zauważyć zależność, że dla osób, które nie kupiły ich przed boom-em czas na zarobienie minął. Najwięcej zarobiły osoby, które zakupiły go na samym początku i to jest niepodważalny fakt, aktualnie jego wartość tak bardzo waha się, że możliwość straty jest porównywalna do możliwości zarobku.

Przyszłość bitcoina

Póki są osoby, które w niego inwestują to ta bańka ciągle rośnie, jednak patrząc obiektywnie to każda taka sytuacja w historii kończyła się pęknięciem i osoby, które teraz zaczynają w to inwestować i nie zdążą wyjąć pieniędzy na czas będą na pewno załamani. Koszt rocznego wydobywania bitcoina, równy jest rocznemu zużyciu energii w takim państwie jak Dania. Właśnie dlatego prawdopodobnie jeśli cena jego zacznie spadać, ludzie zaczną wyjmować z niego pieniądze jakie im jeszcze zostały i waluta upadnie.

Podsumowując, wirtualny pieniądz jest obecny na rynku od 2009 roku i od tego momentu z drobnymi spadkami ciągle jego wartość rośnie, a ludzie którzy w niego zainwestowali jako pierwsi mogą teraz cieszyć się z ogromnych zysków, jeśli jednak ktoś teraz zaczyna w niego inwestować to musi liczyć się ze stratą swoich pieniędzy.