Inwestowanie

Jak inwestować? Praktyczne porady o tym jak inwestować na giełdze?

Inwestujemy dzisiaj w różnych miejscach i zawsze z nadzieją, że coś zarobimy a nie stracimy. Inwestycje giełdowe są wciąż bardzo popularne chociaż wciąż również ryzykowne. Inwestowanie na gwp wymaga poznania pewnych zasad.

GWP DLA POCZĄTKUJĄCYCH

W przypadku gdy nie kierujemy się w życiu emocjami a zwykłą kalkulacją, możemy być bardzo dobrymi graczami. Dodatkowo musimy posiadać odpowiednią wiedzę. Gra na giełdzie nie zawsze jest przeznaczona dla rekinów giełdowych. Najważniejsza jest wiedza, dlatego zanim zainwestujemy powinniśmy poznać formy inwestowania na giełdzie oraz jej całą historię. Najpierw więc teoria a potem praktyka.
GPW dla początkujących będzie o wiele łaskawsza, jeżeli gracz będzie w pełni ją rozumiał.

JAKIE PRZEPROWADZAĆ ANALIZY

Początkujący gracz musi wiedzieć według jakich analiz obstawiać na giełdzie. Tego rodzaju analizy to:
– analiza techniczna – polega ona na analizie danych wykresów i prognozowaniu kursów akcji na podstawie historii cen,
– analiza fundamentalna – polega na prognozowaniu przyszłego kursu w oparciu o daną sytuację ekonomiczną.
Gdy początkujący gracz poświęcił odpowiednią ilość czasu na teorię, będzie mu na giełdzie grać o wiele łatwiej i prościej. Będzie wiedział jak przeprowadzać analizy i co ma największy wpływ na zmianę ceny danej akcji.

NALEŻY ŚLEDZIĆ WSZELKIE GIEŁDOWE AKTUALNOŚCI

Rozpoczynając grę na giełdzie dobrze jest każdego dnia śledzić, poprzez internet lub gazety, sytuację światową. Dobrze jest poznać kolejne spółki i interesować się ich rozwojem. Jest wiele serwisów giełdowych, na które początkujący gracz powinien zaglądać. Kilka takich serwisów to:
– Stooq.pl
– Forsal. pl
– Parkiet. com

ZAGRAĆ BEZ RYZYKA

Pierwsze próby grania na giełdzie nie powinny być zbyt ryzykowne. Dobrze jest spróbować swoich sił najpierw w wirtualnej grze na giełdzie. W internecie tego rodzaju serwisów jest kilka, mamy tutaj wirtualne pieniądze i wirtualnie wygrywamy na giełdzie lub przegrywamy. Gdy czujemy, że już możemy być odpowiedzialnymi graczami, powinniśmy założyć sobie rachunek inwestycyjny.

NIGDY NIE RZUCAJMY SIĘ NA AKCJE

Początkowi gracze powinni zdobywać doświadczenie pomału i nie rzucać się od razu na akcje. Chociaż gra na giełdzie nie jest grą powolną to trzeba podejmować swoje decyzje rozważnie i konsekwentnie. Na granie dobrze jest przeznaczyć określony limit pieniędzy i pomału zdobywać doświadczenie, które z czasem może zaowocować a my sami staniemy się rekinami giełdowymi. Jednak trzeba również pamiętać, że wiedza o giełdzie i wiedza o poszczególnych spółkach będzie nam wciąż potrzebna.